top of page
  • alimasenergysystem

LİTYUM AKÜLER

Geleceğin ürün teknolojisi olarak kabul edilen Lityum İyon aküler, teknik özellikleriyle de diğer enerji depolama çözümlerine göre ön plana çıkmaktadır.Lityum iyon aküler, bakım gerektirmeme özellikleriyle de kullanım kolaylığı sağlar. Yüksek performans ve uzun çevrim ömrüne sahip Lityum İyon Aküler; otomotiv sektörü, forkliftler, istifleme makinaları, mekik sistemleri, solar sistemler, golf araçları, karavanlar, raylı sistem ulaşım araçları, temizlik makinaları, telekom istasyonları ve ev tipi depolama sistemleri gibi birçok alanda tercih edilir.

Lityum İyon aküler, derin deşarj kapasiteleri sayesinde tekrar tekrar şarj edilebilir ve daha yavaş deşarj oldukları için uzun süreler maksimum performansla kullanılabilir. Gaz çıkışı söz konusu olmadığı için kapalı alanlarda bile rahatça muhafaza edilebilirler. Sıcaklığa karşı dayanımları ise oldukça yüksektir ve sıcaklık değişimlerinden çok daha az etkilenirler. Bu sayede farklı iklim ve sıcaklık koşullarında voltaj dalgalanmaları, korozyon veya akü şişmesi gibi problemler yaşanmaz. Lityum iyon aküler, içerisinde sıvı formda elektrolit bulunmadığı için asit taşması veya sızıntılarına karşı da mukavemetlidirler.

Çevreye duyarlı ürün teknolojisiyle sürdürülebilirliğe katkı sağlayan Lityum İyon Aküler, karşıladıkları yüksek test standartları ile de güven verir. Kurşun asit akülere göre daha az enerji tüketmeleri sayesinde önemli maliyet avantajları vardır. Akü değişiminden kaynaklı duruşlara sebep olmaması operasyonel verimlilik artışı sağlar. Su ekleme, asit seviyesi kontrol etme gibi işçilik maliyetleri de yoktur. Aynı zamanda diğer akülere göre daha az yer kaplamaları, hem endüstriyel amaçlı hem de ev tipi enerji depolama çözümü olarak kullanımlarının öne çıkan üstünlüklerindendir.

Batarya Yönetim Sistemi (Battery Management System/BMS) sayesinde Lityum İyon Akülerin; kapasite, voltaj, sıcaklık, şarj seviyesi (SoC) ve batarya sağlığı (SoH) sürekli olarak izlenebilir, gerçek zamanlı kontrol ve takip sağlanır. Böylece daha uzun süreli ve yüksek performanslı kullanım elde edilerek duruşlar önlenir, akü kaynaklı operasyonel kesintiler yaşanmaz.

Lityum İyon Aküler ;

Otomotiv Sektöründe, telekomünikasyon ve saha dışı tesisler için hibrit güç ihtiyaçları durumunda, endüstriyel istif makinalarında, endüstriyel akıllı taşıma sistemlerinde, ev tipi enerji depolama ihtiyaçlarında güvenle tercih edilebilecek bir depolama sistemidir.


3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page